Vytápění elektrickým kotlem

Muže být příliš drahé

U panelových domů bývá topení vyřešeno tak, že se teplo bere ze veřejné sítě, nebo je přímo v dané nemovitost kotel, který vytápí všechny byty. V rodinném domě už je to horší, protože zde si zajišťujeme všechno sami, takže je na nás i výběr vhodné metody. Dříve se používali hodně kotle na tuhá paliva, což platí i dnes, akorát musíme počítat s tím, že u běžných kotlů bez zásobníku musíme chodit pravidelně přikládat a starat se o uhlí či dřevo.

komín elektrárny

Dále tu máme možnost topit plynem, které je pohodlnější. Poslední možnost, kterou zmíníme, není zas tolik používaná, protože se jedná o elektrické kotle. Výhoda je rozhodně v nízké ceně, protože to není nijak konstrukčně složité zatížení, kdy stačí mít dané zařízení a zapojit jej do sítě. Dále se už nestaráme o dodávku paliva a další starosti. Na druhou stranu musíme mít nemovitost dobře zateplenou, a i přesto je dobré nechat si vypočítat, jestli se nám vyplatí, protože ceny elektřiny rostou.

Revize zařízení

Elektřina umí napáchat velkou paseku, protože může způsobit nenávratné škody na majetku i zdraví, takže bychom si s ní neměli rozhodně zahrávat. Elektrický kotel sice nespaluje žádné palivo, ale i přesto musíme dbát na jeho správné fungování. Abyste měli jistotu, tak si nechte pravidelně dělat revize.

proměření multimetrem

Zákon nám navíc tuto povinnost ukládá dělat v určitých časových intervalech, takže ji takto snadno splníme. Revize elektrokotle cena Revize-elektro-revtech.cz Vás nebude stát příliš, ale rozhodně ji nepodceňujte, protože řada nemovitostí shořela z důvodu závady na elektroinstalaci. Revize elektroinstalací a elektrických záření provádí již deset let, takže si můžete být jisti, že kotel bude fungovat, jak má a vyhneme se případným potížím, které můžou být mnohem závažnější. Technici totiž pečlivě prohlíží a kontrolují vše důležité, takže nehrozí z jejich strany žádné zanedbání. Kontaktovat je můžete osobně, telefonicky či emailem.