Nedůvěryhodným se nepůjčuje

V ideálním případě si my lidé vyděláme tolik peněz, kolik ke svému životu potřebujeme. A i když to třeba není žádný zázrak, jsme s tím spokojeni. Protože uspokojíme potřeby, které máme, nic zásadního nám neschází, a co bychom si mohli přát víc, že? Jenže ne všichni mají takové štěstí. Ne všichni si vždycky vyděláváme tolik, abychom v běžném životě obstáli. Pokud pak můžeme, dorovnáváme svůj dočasný nedostatek z úspor. A když nemáme našetřeno? Pak jsme zkrátka odkázáni na cizí pomoc.

drobné v misce

A jak taková pomoc vypadá? Mohli bychom třeba žebrat a získávat tím almužnu od cizích lidí, jenže to by nebylo důstojné. Mohli bychom třeba i krást, ale to by jednak rovněž neprospělo ani naší reputaci, ani těm okradeným, a navíc by nás mohli jednoho dne chytit a doplatili bychom na to. A tak je určitě daleko lepší, když si v dobách finančního nedostatku radši vezmeme půjčku. I když nám tato neposkytne peníze napořád, získáme s její pomocí šanci zvládnout momentálně panující potíže a pak to zas splatit.

Půjčky se ale neposkytují https://mtbs.cz/clanek/kauzafumic_cl/kategorie/tymy-a-kluby automaticky všem. Na ty mají nárok jenom ti ze žadatelů, kteří působí na poskytovatele půjček dostatečně důvěryhodně. Bankovní půjčky tak dostanou jenom lidé s náležitě vysokými příjmy a bez záznamů v registrech dlužníků.

spousta mincí

Ale co ti ostatní, ti, kdo nejsou zase až tak dokonalí? I ti si půjčit mohou. Ale aby uspěli, a to dost výhodně, musí se zajímat o to, jaké půjčky se jim vlastně v jejich situaci ještě nabízejí. Musí si klást otázku, co mohou nabídnout a kým z poskytovatelů půjček to bude akceptováno. A zatímco někteří lidé dospějí ke zjištění, že nemají nárok na získání bankovních půjček, mohou s úlevou konstatovat aspoň to, že jim pomůže nebankovní společnost. Ta totiž nabízí i hypotéky, u nichž se akceptuje celá řada žadatelových nedostatků.

A dostanu hypotéku od nebankovní společnosti já? Na tuto otázku existuje jasná odpověď. Když se za ni zaručím zástavou nemovitosti, ano. A velice snadno.