Drobné úpravy obočí lze provést doma, větší zásah svěřte odborníkům

Vytrhávání chloupků nad očima lze doma provádět před zrcadlem svépomocí tehdy, jestliže půjde o drobné kosmetické úpravy několika chloupků, nikdy však nepokoušejte osud a neprovádějte komplexní úpravu sami. Může to znít jako komerční klišé, ale opravdu svěřte tuto práci odborníkům. Zkušená kosmetička ji provede precizně a především vhodně poradí. Existují některé situace, kterým je třeba se vyvarovat, obočí totiž výrazně mění vzhled vaší tváře, někdy až k nepoznání, a namísto pozitivního posunu může přijít opačný efekt.

zahleděná dívka

Módní trendy podléhají neustálým změnám, a co platilo před dvaceti lety, již neplatí dnes. Devadesátá léta se vyznačovala tenkými liniemi nad očními důlky a jen málokterá žena tomuto trendu dokázala vzdorovat. Husté obočí bylo považováno za příliš vulgární a přírodní. Dnes se naopak tenké proužky nenosí, jsou umělé a strojené a budí spíše negativní emoce, než ty opačné.

Některé drobnosti zvládnete samy

Zdá-li se vám přece jen příliš husté, nebuďte zbrklé a postupujte po částech a hlavně souměrně na obou stranách. Zkuste nejprve nežádoucí chloupky odchlípnout pro představu, jak to bude vypadat bez nich.

Horní část ponecháváme v původní podobě, odstraníme pouze nesymetrické nebo křivé chloupky. Odebíráme jen ty spodní linie, které udržujeme do mírného zakřivení.

Délku obočí vyměříme snadno, mělo by odpovídat přirozené symetrii. Začátek u kořene nosu ponecháme v přirozeném tvaru a konec by měl ležet na přímce, která vznikne spojením kořene nosu s vnějším koutkem oka. Příliš krátké nebo naopak nepřirozeně dlouhé deformují obličej k nepoznání.
zakrytá tvář

Pokud jej chcete dobarvit kosmetickou tužkou, barva by se měla odvíjet od barvy vlasů, a to s následující korekcí: blondýnky mohou zvolit mírně tmavší tón, brunetky naopak o něco světlejší.

Zdá se vám každé obočí jinak dlouhé nebo snad široké? Nezoufejte, někdy to je spíš přínosem, protože levá a pravá tvář také nejsou úplně identické, drobné asymetrie mohou naopak zakrýt i některé drobné nedostatky.