Přestěhujte se za jediný den!

Je známo, že stěhování patří k nejvíce stresujícím obdobím našeho života. Ačkoli se to zdá jako běžný proces, kterým si mnozí z nás prošli, někdo i více než jednou nebo dvakrát, jeho náročnost je velmi vysoká, zejména na naši psychiku. Nejvíc vypjaté bývá období těsně před samotným stěhováním a potom časový úsek po nastěhování do nového domova.

stěhování krabic

Doba „před“ je velmi stresová zejména kvůli přípravám, které nemusí vždy probíhat tak hladce, jak jsme si představovali. Plno věcí řešíme na poslední chvíli, některé věci jsme nestihli zabalit, jiné jsme naopak sbalili do krabic až příliš brzy, a přitom je ještě v posledních dnech budeme potřebovat. Po tom, co provedeme přesun věcí, přichází nepříjemné období vybalování, přemisťování krabic a pokud nemáme dostatek volného času na tyto činnosti, pak samozřejmě doslova v krabicích žijeme. Nehledě na to, že s novým prostorem, ve kterém se zabydlujeme, je potřeba pracovat postupně a v průběhu času tedy dochází k tomu, že jednotlivé předměty neustále přesouváme z místa na místo, až do té doby, než najdeme bod, kdy jsme s nimi konečně spokojení.

krabice a klíč

Přicházíme s několika skvělými praktickými radami, které vám pomohou se skutečně přestěhovat za jediný den a zvládnout tak okleštit tuto svízelnou situaci na co nejmenší balík stresu a negativních emocí:

  1. Sepište si plán bod po bodu, pokud možno přidejte i časový rozpis jednotlivých kroků, a vždy počítejte s časovou rezervou, která je při stěhování nezbytná.
  2. Sežeňte si schopné pomocníky, na které je opravdu spolehnutí. Pokud nedisponujete dostatečným množstvím kamarádů nebo členů rodiny, kteří by vám mohli pomoci, můžete se obrátit na odborníky Odnesto.cz. Na jejich webových stránkách navíc naleznete Blog https://www.odnesto.cz/blog/ se spoustou cenných rad.
  3. Nejdříve zabalte věci, které běžně nepoužíváte a jsou spíše sezónního charakteru. Až na samý závěr se pusťte do balení věcí pro běžnou denní potřebu.
  4. Pevné a bytelné předměty můžete balit do tašek, křehké věci spíše do krabic, ideálně zajištěné pomocí bublinkové fólie.
  5. Neočekávejte, že vás v tento den bude provázet čistota. Pečlivě ukliďte prostor, který opouštíte a s příjezdem do nového si připravte dostatečnou zásobu čistících prostředků, na důkladný úklid před vybalováním věcí.