Zvolte správné načasování – zasaďte cibulky květin na podzim

Konec října či raný začátek září je ideální čas na to, zasadit cibulky květin na Vaší zahrádce. Pokud tedy chcete, aby Váš záhonek s květinami na jaře hrál všemi barvami okrasných květin a vy se z pohledu na něj mohli radovat.

růžové tulipány
Co můžete sázet?

K podzimní sadbě jsou vhodné cibulky tulipánů, modřenců, hyacintů, narcisů, krokusů, kosatců, sněženek a bledulí, okrasného česneku a mrazuvzdorných bramboříků. Výběr je dosti široký a tak záleží na Vaší fantazii, jaké cibulky těchto krásných květin si vyberete a osázíte s nimi svůj záhon. Vybírejte si k sadbě pouze zdravé, nepoškozené cibulky, které nenesou známky plísně či viditelných chorob.

hyacity ve váze
Jak cibulky zasadit?

Nejprve bude potřeba půdu prokypřit např.: zrytím záhonu. Cibulkám poté vyhloubíme díru 2x hlubší než je jejich průměr. Vzdálenost cibulek volíme okolo 10 centimetrů. Pro výsadbu cibulek, volíme slunečný záhon na naší zahradě, aby měly květiny na jaře dostatek slunečních paprsků, krásně kvetly a nestrádaly.

jarní sněženky
Růže – královna květin

Málokdo ví, že sazenice růží, je vhodné taktéž sadit na podzim. Hodně lidí dělá to, že ji vysadí až na jaře, přitom rostlina zasazená na podzim mnohem lépe prospívá, přes zimu lépe zakoření a na jaře už bude mít krásné, voňavé květy. Jsou zkrátka znatelné rozdíly oproti růži vysazené na podzim a růži vysazené na jaře.
Udělejte si podzim na zahrádce pestřejší. Podzim není jen o tom, že naposledy posekáte trávu, opravíte plot před zimou a zvídavými zvířaty, které putují v zimě za potravou, shrabete listí a uskladníte vypěstované ovoce a zeleninu. Je pravda, že když svou zahradu vyšperkujete cibulkami okrasných květin, Vaše práce nepůjde vidět hned, ale výsledek Vaší práce bude jistě stát za to, i když si na něj budete muset několik měsíců počkat.