Strach ze zubaře

Celý život jsem se bála opravu hodně zubaře. Opravdu jsem si říkala, že k zubaři asi v životě už nikdy nepůjdu. Protože si vzpomínám na jednu dobu, když mi bylo asi jedenáct nebo dvanáct let. V té době jsem opravdu hodně moc trpěla na bolest zubů. Vůbec nevím, od čeho mě bolely zuby, protože jsem si je pravidelně vyčistila a to někdy i třikrát nebo čtyřikrát denně. Vždycky, jako dítě, když jsem snědla něco hodně sladkého, jako například čokoládu nebo nudle s mákem, tak jsem hned utíkala do koupelny a vyčistila jsem si zuby. A musím se vám přiznat, že ne kvůli tomu, abych neměla mezi zuby mák nebo abych měla zuby krásnější a bělejší, to vůbec ne.

K zubaři chodím pravidelně.

Já jsem si běžela vyčistit zuby kvůli tomu, abych neměla vůbec žádný kaz, protože se tak extrémně bojím zubařů a bojím se jít i do jejich ordinace, že jsem se raději čistila zuby i vícekrát než dvakrát nebo třikrát denně. A protože bydlím v Praze, tak mě maminka jednoho dne objednala k zubaři v Praze. Pražský zubař je sice kvalitní, jak jsem se dozvěděla z internetu, ale opravdu jsem se bála i tak. K zubaři v Praze jsem šla poprvé, když mi bylo asi devatenáct nebo dvacet let. To jsem měla opravdu problémy s jednou stoličkou vzadu v dolní čelisti. Ale i tak jsem se opravdu hodně bála.

Ze zubaře mám stále strach.

Nakonec to ale dopadlo tak, že mě zub opravdu tak děsně bolel, že jsem k pražskému zubaři jít prostě musela. A naštěstí to ale dopadlo skvěle. Pražský zubař mi stoličku vyvrtal a řekl mi, že na to, že jsem u zubaře nebyla tak opravdu moc dlouho, tak mám zuby docela v pěkném stavu. To mě docela potěšilo. A taky pražskému zubaři jsem slíbila, že budu chodit pravidelně dvakrát ročně. Naštěstí mám zuby opravdu kvalitní, a tak se nemusím bát, že by mě zubař zase někdy vrtal zub. Budu doufat, že budu mít stále zuby kvalitní, abych zase nemusela trpět bolestí zubů. A řeknu vám, že bolest zubů je opravdu nesnesitelná.