Odpočívejte jako švihák lázeňský!

Lázně nemusí navštěvovat pouze lidé s vážnými zdravotními problémy. Dnes si můžete vybrat z velké nabídky lázeňských pobytůušitých vám přímo na míru. A nejedná se pouze o tradiční minerální vody!

wellness

Odpočinek s pivem
Blahodárné účinky pivních koupelí jsou známé už od pradávna. Zázračné pivní kvasnice vám zlepší pleť i vlasy, uvolní svaly, prohřejí klouby a nastartují imunitní systém. Opravdoví milovníci piva si můžou lázeň zpříjemnit třeba sklenkou toho nefiltrovaného, který napomáhá správné funkci trávicího traktu.
Pivní lázně najdeme ve většině větších měst.

pivo

Na Jižní Moravu do vinných lázní
Upřednostňujete-li spíše víno, vydejte se do lázní využívajících právě tento nápoj. Přepracovanost, únava, stres – na všechno zde zapomenete. Aromatické oleje spolu s léčivými látkami vína vám vyhladí pokožku a dodají ztracenou energii. Do dřevěné kádě vám také klidně donesou sklenku červeného.
Vinné lázně jsou soustředěny především na Jižní Moravu, kde využívají víno přímo u zdroje.

Lázně zpříjemněné thajskou masáží
Pokud alkoholu příliš neholdujete a raději zvolíte masáž, svěřte se do rukou zkušených masérů. Ti opravdový thajští vám navodí neuvěřitelně příjemné pocity, uvolní vám celé tělo a také protáhnou ztuhlé svaly. Chcete-li ale přeci jen zůstat u koupelí, zkuste například koupele s jasmínovou rýží, které v nabídce thajských lázní často také bývají. Díky tradičním recepturám na vás dýchne pravý duch Asie.
Lázně tohoto typu najdeme v Praze, Brně a některých větších městech.

víno

Slatinné bahenní lázně
Jestli se nebojíte, že se trochu ušpiníte, vyzkoušejte lázně využívající slatinnou zeminu. Nenahraditelné účinky na pohybový aparát nenajdete u žádné jiné látky. Vše díky bohatství z naší vlastní země. Jako bonus si můžete v lázních léčivé bahno také zakoupit a udělat si koupel i doma. Pravidelné využívání přinese brzy své ovoce.
Bahenní lázně se nachází v Krkonoších a na Šumavě.