U keto diety nemusíte striktně cvičit

Jak nejsnázeji zjistíte, jaká je vaše váha – zda je stále optimální anebo už se šine směrem výše k nadbytečným kilogramům? Hlavně to zajímá ženy. Navštivte BMI kalkulačku žena, kam si do kalkulačky zadáte:

  • Nejprve kliknete na nabídku – žena/muž
  • Výšku v centimetrech
  • Váhu – samozřejmě v kilogramech
  • Rok vašeho narození

výpočet kalkulačka

A kalkulačka vám již sama vypočte váš Boddy Mass Index.

Je to jakási pomyslná hranice v rozmezí od-do, kde uvidíte, zda se vaše hmotnost stále ještě nachází v doporučené hranici, anebo zda jste tuto hranici již přesáhli. Bývá to dobrý odrazový můstek pro to, zauvažovat o změně svého životního stylu. Nestačí „jen“ držet dietu, ale vy byste měli poslechnout a dát na rady odborníků na slovo vzatých a skutečně udělat vše pro to, abyste začali „nový život“. Leckdy to tak může vypadat.

Začněte třeba tím, že si založíte zdarma účet a získáte tak váš osobní graf BMI, na který budete mít stále náhled i na to, jak se bude časem měnit k lepšímu. Může tak přijít i velká motivace chtít „napasovat“ graf vývoje do zdravé tabulky. Navíc získáte lepší uživatelské nastavení a snadnější přístup ke slevovým akcím na dietní produkty, které u hubnutí budete potřebovat.

osobní váha

Dnes nejrozšířenější a nejlépe fungující dietou je tak zvaná ketonová dieta.

Najdete ji také pod názvem keto anebo bílkovinová či nízkosacharidová. Již z názvů můžete poznat, že se jedná o dietku, kde je značně omezen přísun cukrů a naopak je zvýšen příjem bílkovin čili proteinů. Patří sem i tuky v omezené míře. Není správné, když zcela vynecháte v dietě sacharidy i tuky, protože se domníváte, že tak budete hubnout rychleji a že jsou to věci, které do hubnutí nepatří.

Opak je pravdou. Jak zdravé tuky, tak i sacharidy naše tělo potřebuje, ale je třeba tyto složky spolu s bílkovinami dodávat do těla v tom správném složení, aby zafungovalo hubnutí a rozjeli jste stagnující metabolismus.