Co méně obvyklého by vás mohlo zaujmout na sedacím vaku

Rozměry – když se řekne perfekt černé sedací vaky Beanbag, mnohé z vás napadne řešení standardních rozměrů, odpovídající běžnému domácímu křesílku, kam se pohodlně posadíte, a očekáváte, že si posezení nepolohujete podle momentální potřeby. Ano, máte pravdu, takové vaky existují, a vídáte je také na mnoha zobrazeních v reklamních letácích, ovšem jsou na trhu i výrobky podstatně větších rozměrů, s nimiž se počítá, že posezení promění v polohu vleže, či částečně vleže, na zádech a na boku, anebo umožní posed ve dvou lidech vedle sebe. Jsou to vaky Duo, připomínající obří polštář, obdélníkového půdorysu, polohovatelného bočními popruhy. Ty lze zcela odepnout a polštář posadit na zem i tak, že na vak zasednete rozkročmo a na jeho protilehlou stranu položíte např. notebook a máte perfektní, měkký pracovní prostor. A až vás tato poloha omrzí, jednoduše ji změníte.

modrý sedací vak

Neobvyklé teplo – znáte legendární filmovou pohádku Mrazík? Kdyby se děd Mrazík ptal v lese Nastěnky, zda je jí teplo, a nedostal uspokojivou odpověď, mohl by jí posadit na sedací vak s výplní z kuliček EPS. Expandovaný polystyren je totiž perfektní tepelný izolant a posezení na okraji lesa by v tu chvíli bylo jistě příjemnější. Polystyrenové kuličky kromě toho, že jsou tvarově flexibilní, výborně odráží tělesné teplo, které neuniká do okolního prostředí, ale udržuje se ve vaší tělesné blízkosti.

dívka na sedacím vaku

Filmová reklama – nejlepší způsob reklamy je takový, kdy je výrobek zobrazen nikoli účelově, jako předmět reklamy, ale je ve formě nenápadné kulisy přirozenou součástí nějakého prostředí, které lidé využívají, a kde je filmová pointa zaměřena na určitý děj. Sedacích vaků si povšimnete např. v interiéru bytu Pierra Malaqueta, ztvárněného Pierrem Richardem ve snímku Roztržitý, z roku 1978. Již tehdy šlo ve Francii o moderní a stylový nábytek, který nestárne, podobně jako výrobky z dřevěného masivu.