Retro, které má styl

Mnoho lidí dnes vyznává takzvaný retro styl. Oblékáme si součásti oděvů, které nosily naše babičky a pořizujeme si do svých interiérů rádia, která se tváří, jakoby přišla z dob první republiky. Pokud se to vezme za ten správný konec, pak mohou tyto staré – nové věci docela vkusně ozvláštnit naše bydlení. Milovníci starých černobílých filmů si jistě vybaví některý, jehož děj se alespoň chvilku odehrával například v hostinci nebo tehdejším koloniále. Jistě vás zaujala jedna nepřehlédnutelná věc.
plechová cedule s klukem.jpg
· Na stěnách měli majitelé těchto podniků zavěšené plechové cedule.
· Jednalo se o reklamní poutače, které měly za úkol upozornit na nějaký druh zboží.
Postupem času ale začaly zanikat a nahradily je moderní reklamní plakáty a jiné upoutávky. Podnikatel, který si zařizuje restauraci v retro stylu, by ale rozhodně na tuto dekoraci neměl zapomínat. Pokud umístí některou z nich přímo u vchodových dveří, pak jistě zvědavost okolojdoucím nedá a přijdou nahlédnout dovnitř. Dnes už sice nebudou plnit svou původní funkci, ale jsou krásným doplňkem, který každý interiér ozvláštní. Protože nejen v různých provozovnách mohou být tím pravým.
cedule na zdi.jpg

Netradiční dárek

Rozhlédněte se po svém bytě. Není to právě to, co jeho stěnám chybí? Plechové cedule totiž mohou mít mnoho různých podob. Nemusejí to být pouze poutače na alkoholické nápoje.
· Cedule s reklamou na luxusní kávu, která se vyráběla před padesáti lety, se skvěle hodí do kuchyně.
· A to i do té nejmodernější.
Někdy totiž teprve ten pravý kontrast dovede vyvolat tu krásnou atmosféru a místnost tím správným způsobem zútulní. A jestliže máte někoho blízkého, který je vyznavačem zmíněného retro stylu, pak pro něho budete mít dárek, který rozhodně nezůstane někde na dně skříně nebo bude při nejbližší příležitosti putovat k dalšímu oslavenci.