Získejte nejvýhodnější hypotéku

Situace na finančním trhu je neustále napjatá a bankovní i nebankovní společnosti se neustále přetahují o své klienty. Ne každá z nich ovšem nabízí nejvýhodnější podmínky úvěru. Jak si zvolit tu správnou? Poměrně jednoduše. Stačí se soustředit na pár klíčových aspektů:dům na dlani

  • požadovaná výše úvěru,
  • zástava,
  • doba splatnosti,
  • nespoléhat jen na jedno.

Kolik potřebujete a kolik vám půjčí?

Jistě jste slyšeli o tom, že se podmínky pro schválení žádosti hypotéky hodně zpřísnily. Jedná se zde zejména o doložených příjmech, které jsou nyní posuzovány přísněji. Pokud nemáte dostatečné příjmy, ale splátky dáte každý měsíc dohromady, máte šanci u nebankovních společností. Informujte se ale také o tom, jakou část poskytují. Obvykle jde o max. 80 % z odhadu nemovitosti.

Zaručte se jim

Většina bankovních institucí chce mít zástavu. Může se jednat o samotný objekt úvěru, ale i jiný byt či dům. Stejně tak ale můžete ručit i příjmem rodinného příslušníka, proto se dobře informujte. Máte čím ručit a bude to stačit na částku, kterou si od nich chcete půjčit?

Využijte čas správně

Doba splatnosti od Nebankovní hypotéky se klasicky pohybuje mezi 5 až 40 lety. Záleží přitom na dvou aspektech, a to je výše částky a váš věk. Lepší je samozřejmě uhradit vše dříve, ale musíte si dobře propočítat, co dokážete pravidelně hradit bez toho, abyste se dostali do existenčních potíží a co zároveň bude výhodné z pohledu úrokové sazby.smlouva o půjčce

Máte mnoho možností

Na českém finančním trhu působí nespočet finančních společností mnoha druhů a zaměření, které poskytují hypoteční úvěry. Máte tak spoustu adres, na které se můžete obrátit. Spoléhat se na první instituci, na kterou narazíte by byla velká chyba. Projděte si vše a myslete hlavně na to, že podepsat hypotéku je běh na dlouhou trať. Většinou zde nejde o pár let, ale o desítky. Proto vybírejte pečlivě.