Jaká že je naše ekonomika?

Když se podíváme na stav naší ekonomiky, díváme se na něj pochopitelně každý ze svého úhlu pohledu. A to znamená, že ji vidíme každý trochu jinak. Tu více a tu méně je náš dojem z ekonomické situace ovlivněn naším úsudkem, našimi pocity, případně tím, o čem nás přesvědčuje naše okolí, a je tudíž do jisté míry subjektivní. Nikdo se při posuzování ekonomické situace naší země neřídí jenom strohými čísly, která mají vypovídací hodnotu, a vlastně i suchá řeč čísel by mohla být velice různorodě interpretovaná.

staré bankovky

Ti, kdo si žijí v dnešní situaci jako v bavlnce, pochopitelně vidí ekonomickou situaci růžověji. Možná i růžově, ale zpravidla i tito najdou nějaké nedostatky, jež může naše realita mít. Protože kdo má dost peněz a majetku, ten se pochopitelně spíše kloní k tomu, že je tu všechno nebo aspoň mnohé v tom nejlepším pořádku. A někomu podobnému se ani nemůžeme divit, že podobný názor zastává.

Ti, jimž se naopak ani trochu dobře nevede, pro změnu nevidí ekonomiku třeba ani trochu pozitivně. A ani tady není divu. Protože co je platné, že se někomu takovému nabídnou údaje svědčící o opaku, respektive srovnání se zeměmi, které jsou na tom daleko hůř, když se tomuto nežije vůbec dobře? Kdo nemá třeba ani korunu v kapse, ten těžko uvěří, že je to tu ekonomicky v pořádku. Zejména když všichni víme, že to tu určitě všechno ekonomicky v pořádku není. A snad nikdy nebylo a sotva někdy bude.

symbol eura

Takže jak hodnotit naši ekonomiku? Jaká že tato je? A jaká je ideální ekonomika https://www.hypotekybezregistru.cz/jaka-je-idealni-ekonomika/, kterou bychom si u nás přáli? To vím poměrně přesně. Jenže to zřejmě víte i vy, i ti ostatní. Ví to každý, kdo se tím hodlá zaobírat. Ale každý z nás si tuto představuje poněkud jinak. A každý by chtěl svůj aspoň trochu unikátní vývoj ekonomické situace. A protože se nedá vyhovět všem třeba i hodně odlišným zájmům, je ekonomika taková, jaká je.