Bez zábradlí by to nešlo – Jak jej vybrat, aby balkon zdobilo a bylo i bezpečné?

Na balkon prostě patří zábradlí, bez něj by totiž balkon nebyl úplný a hlavně by nebyl bezpečný. Zábradlí však mnohdy vnímáme jen jako nezbytný doplněk.

Bez zábradlí by to nešlo – Jak jej vybrat, aby balkon zdobilo a bylo i bezpečné?

Když se koukneme na balkon, je nám jasné, že bez zábradlí by se prostě žádný balkon neobešel. Dokážete si vlastně představit balkon bez zábradlí? Ano, díky zábradlí je každý balkon úplný a hlavně i bezpečný, což je úplně to nejdůležitější. Pokud ale máme před rekonstrukcí nebo se chystáme postavit nový balkon třeba na baráčku, je dobré vybírat zábradlí zvlášť a poctivě. Nejde totiž jen o to, dát tam nějaké zábradlí. Zábradlí vám totiž nakonec může zabránit ve výhledu, může být naopak i nedostatečně vysoké nebo může být ze zcela nevhodného materiálu. Takže jak si s tímto úkolem poradit?

zábradlí na balkon

Posaďte se a užívejte si

Zábradlí na balkon kmkdesign.cz můžete vybírat podle různých kritérií. Pokud víte, že na balkoně s vámi budou často i děti, je lepší rovnou vybrat zábradlí vyplněné, stejně tak můžete učinit, pokud se bojíte o své domácí mazlíčky. Budete mít pojistku proti případné nehodě, kdy může hrozit nebezpeční úrazu. Z bezpečnostního hlediska jsou předepsané i určité výšky zábradlí, záleží i na tom, v jakém patře bydlíte. S výškou by měla růst i úroveň ochrany. Zároveň je však třeba myslet i na to, že z balkonu budete chtít mít jistě i pěkný výhled.

Zkuste si na balkon jen tak sednout do své oblíbené židle či křesílka. Když se usadíte, vidíte ven? Pokud máte pěkný výhled, je to v pořádku, pokud ale po usazení koukáte jen na zábradlí a výhled tak máte omezený, možná by vám to do budoucna mohlo vadit. Přeci jen i balkon se považuje za místo pro odpočinek. Lidé z města navíc na něm mají jedinečnou možnost trávit čas venku a na čerstvém vzduchu. Záleží i na tom, co vy preferujete.

balkon s posezením

A co materiál vhodný pro zábradlí?

U starších staveb si můžeme všimnout i zašlého a zrezivělého zábradlí na balkonech. Není to moc pěkný pohled, že? Chcete mít zábradlí stále pěkné bez nutnosti složité údržby? Pokud si nenecháte celý balkon zastavět a nebudete mít tak betonové zábradlí, určitě zvolte hliník a ten preferujte před ostatními druhy materiálů. Hliník neohrožuje rez, navíc se vyrábí v moderním provedení a opravdu nevyžaduje údržbu.

Balkon by měl být příjemným místem ale i pro všechny bezpečným.