La Gomera: ostrov, kde se nachází vavřínový prales

Ne všechny ostrovy ze souostroví Kanárských ostrovů, patřící Španělskému království a ležící v Pacifiku nedaleko afrického pobřeží, jsou plné hotelů a bílých písčitých pláží. Nachází se zde i ostrov La Gomera, který je úplným opakem toho, co si každý představí pod pojmem Kanárské ostrovy.

–          Nejsou zde ani příjemné rovinaté pláže, ani množství hotelů. Naopak tady najdete nehostinné břehy s vysokými skalami, husté neprobádané pralesy, neprůjezdné cesty a domky ve skalách, ke kterým vedou stovky schodů.

Proč vyrazit na ostrov La Gomera?
Pokud si chcete užít klidnou dovolenou bez tisíců turistů a pokud stojíte o trochu toho bádání, putování a potulování se, vydejte se strávit svou dovolenou právě sem. Zvlášť, pokud nepatříte mezi extroverty, kteří na Kanáry jezdí za zábavou a bohatým nočním životem. Pokud vás mnohem více zajímá klid, příroda a samozřejmě relaxace, je pro vás tento ostrov ideální. Není tu moc hotelů a moc příznivých pláží taky ne.

·         Právě z ostrova La Gomera se Kryštof Kolumbus vydal na cestu do Indie z druhé strany, ab dokázal, že je země kulatá, ovšem doplul do Ameriky, kterou mylně považoval za břehy Indie.

·         Nachází se zde na ostrově muzeum Kryštofa Kolumba

·         Můžete se vydat do vnitrozemí, kde najdete vavřínový prales, jenž se na počátku tisíciletí ocitl na seznamu UNESCO

·         Celý ostrov můžete projet místním autobusem, který vás doveze až téměř na vrchol nejvyšší hory ostrova, do výšky asi tisíce a čtyř set metrů
Pokud se vydáte do vavřínového pralesa, musíme vás upozornit, abyste si s sebou za každou cenu vzali průvodce. Existují sice mapy těchto míst, ale ty jsou pouze zběžné, je velice snadné se zde ztratit. Na rozdíl od většiny ostatních ostrovů, zde se neustále snáší mlha, je zde poměrně velký chlad a díky hustému pralesu je zde téměř pořád tma. Na zemi se nachází hustý porost, který cestu nezpříjemňuje.