Nejkrásnější sběratelské dárky

Při výběru osobnějšího dárku se vždy odkazujeme na zájmy toho, koho potřebujeme, či chceme obdarovat. Ačkoliv se to nemusí zdát, i výběr dárku pro sběratele může být náročný, protože málokdy přesně víme, co vše již jeho sbírka obsahuje. Jaké jsou tedy nejlepší sběratelské dárky?

Autíčka

Pokud váš blízký sbírá modely aut, je úžasný nápad jeho sbírku rozšířit o nový kousek. Jaký ale vybrat, aby byl dárek skutečně zajímavý a unikátní? Jde především o to, zda sbírá konkrétní modely, či modely aut obecně. V prvním případě se musíme orientovat na druh modelů, které sbírá. Pokud má zálibu například v autíčkách podle zaměstnání, můžeme mu sehnat například ručně vyrobený model sanitky, model původního hasičského vozu, či naopak nejnovější model vozu policejního. Pokud sbírá modely obecně, je nejlepší si jeho sbírku nejprve obhlédnout, a zjistit, který model ještě chybí. Na stránkách Království autíček pak seženete ten pravý dárek pro tento typ sběratele.

model autíčka

Známky

Vášnivý sběratel se nezapře, a pokud sbírá známky, není od věci mu pořídit nějakou speciální. Cennější jsou známky s vadou tisku, které byly vytištěny jen v omezeném množství, nebo mají zajímavou historickou hodnotu. Koupíte je například na aukru. Čím lepší stav, tím cennější známka je. Nejprve se však o hodnotě známky informujte u odborníků, ať nenaletíte, a neutratí velké peníze za skutečně bezcennou známku.

známky s královnou

Sloni

Sbírky slonů jsou a vždy byly populární. Říká se, že slon se zdviženým chobotem nosí štěstí. A jejich množství je nepřeberné, takže se nemusíte bát, že šlápnete vedle. Můžete se podívat na internetu, ve starožitnictvích, či po bazarech. U těchto kousků totiž nejde o cenu, ale o jedinečnost.

Hračky

Sběratelé hraček se obvykle zaměřují na retro, či starožitné hračky, a tak si na ně s nějakou novotou z hračkářství zkrátka nepřijdete. Sehnat dobové hračky ve skvělém stavu, a nejlépe za dostupnou cenu, to může být oříšek. Někteří lidé však tyto poklady prodávají za pár korun, jelikož netuší, jakou mají hodnotu, a tak můžete v různých bazarech narazit na jedinečný a hodnotný dárek.