Proč by si jeden nepůjčil?

Pokud někomu není přáno a je odsouzen žít v nouzi, není jeho osud věru příliš záviděníhodný. Protože tento se může radovat leda snad z toho, že když nic nemá, nelze mu ani nic ukrást, a to je věru jenom chabá útěcha. Těžko někdo může radostně výskat ze zjištění, že mu nelze nic vzít, když mu nelze vůbec, ale vůbec nic vzít.

mini domekJenže co s tím tento nadělá, že? Pokud si na dostatek peněz nepřijde svou vlastní prací, ani kdyby se strhal, z nebes ani dejme tomu ze Sportky mu nic ani nekápne a na dráhu zločince se pustit nehodlá, respektive si na nějaké ty nekalé rejdy kvůli své povaze netroufá?
Pak má tento vlastně už jenom následující pětici možností:
a) Jít dělat nějaké lepší zaměstnání, ve kterém to víc sype. Jenže o podobné dobré posty bývá nejednou nouze a prosadit se v těch nejlukrativnějších oborech není vždy právě jednoduchá záležitost. Takže člověk logicky nejednou selže a nedostane se leckdy dál než k onomu marnému pokusu.
b) Jít žebrat. Což však není nic, na co by jeden mohl být hrdý, jakkoliv se šušká, že si žebráci ve vybraných lokalitách nejednou přijdou na větší peníze než kdekdo z poctivě pracujících. Protože klesnout až na toto dno věru není něčím, na co by měl být člověk hrdý, a naopak by mohl přijít i o to, co má, protože nejeden zaměstnavatel nestrpí, aby jeho lidé dělali jeho firmě podobnou „reklamu“.
peníze za kalkulačkou

c) Půjčit si od příbuzných. To však jde jedině tehdy, když má jeden příbuzné, kteří by mu byli schopni a také ochotni takto pomoci. Což nebývá zase až tak často pravidlem, spíše se jedná o výjimky.
d) Zajít si půjčit do banky. Jenže banka se mu bude vrtat v soukromí, kontrolovat a přepočítávat jeho příjmy, žádat záruky, nahlížet do katastru dlužníků, není-li tam nějaký ten negativní záznam, a nakonec to ani po tom všem nemusí ještě dopadnout slavně.
e) Obrátit se někam jinam. Jenže kam? Co ještě zbývá takovému zoufalému člověku poté, co ve výše zmíněných případech neuspěl, ne-li přímo pohořel?
Ještě že je tu i v takovém okamžiku řešení, . Vcelku snadná možnost, jíž nejeden z lidí nikdy nezalituje.
Chce-li mít člověk finance prakticky kdykoliv na dosah ruky, chce-li získat peníze snadno a rychle, je tu právě pro něj americká hypotéka. Získat tuto totiž není nikterak komplikované a zdlouhavé a stačí splnit vlastně jen jednu jedinou podmínku – a to zaručit se za půjčené peníze nemovitostí.
A po ničem dalším už se takový poskytovatel půjčky nepídí, bohatě mu to stačí a peníze pomyslně vysází na dřevo.
A člověk nemusí žít ve stejné chudobě jako kostelní myš. Může mít vše, co potřebuje. Akorát musí jednoho dne ony peníze zase vrátit.