Starejte se o zeleň

Jste majitel pozemku, na kterém roste tráva, který je označený v katastru nemovitostí jako zeleň? Tak to jistě víte, že jste povinni 2x ročně tento pozemek posekat. Posekat trávu někde u rodinného domku, to je otázka hodinky s benzínovou sekačkou, protože pozemek je většinou srovnaný a trávník zastřiháváme pravidelně, takže nám tam neroste plevel a neválejí se spadlé větve. Ale povinnost posekání zeleně mají i Společenství vlastníků bytových jednotek a tam už pozemek, který je uprostřed města, může být složitější, členitý a není jednoduchý způsob, jak jej posekat. Už jenom pořídit si benzínovou sekačku můžou mít některé Společenství problém, a proto je vhodné najmout si na sekání firmu, která disponuje zahradními traktorky, kterým nebudou jim vadit nerovnost povrchu, ale ani případný kámen nebo odhozená PET láhev či jiný odpad, který je vysoké trávě nemusí být na první pohled vidět. A že se ve městě v trávě někdy dají najít věci! Sekání vysoké trávy není hračka.

seno

A co když máte pozemek i mimo město, ale těžce nedostupný pro jakoukoliv sekačku? To vám nezbude než se chopit srpu anebo kosy a pěkně si máknout. Nebo se opět obrátit na firmu, která to zvládne.

Semena tráva se uchytí i na kousku hlíny a tráva tak roste téměř všude, pokud se ale o pozemek nestaráme a trávu nesekáme pravidelně, tak přeroste a žádná běžná benzínová sekačka na ní nebude stačit. Někdy je potřeba i křovinořez, pokud máme na pozemku nálety dřevin a nechali jsme si jím pozemek zarůst. O pozemek je třeba se starat pravidelně.

tráva

Tráva je důležitá pro hospodářská zvířata a sekání a sušení trávy na seno je jednou z možností, co s posekaným pozemkem. Seno může vykoupit nejbližší farma. Máte kolem vašeho paneláku pozemek, který patří vašemu SVJ, ale nikdo se o něj nechce starat? Zkuste najmou Technické služby ve vašem městě, většinou si s trávou poradí a vy splníte povinnost dvou sečí za rok.