Vyberte si i Vy svůj prohlížeč

Každý z nás se řadí do jiné kategorie, co se týká internetových prohlížečů, někomu stačí jeden stejný pro počítač, notebook i tablet, někdo je průběžně střídá.
V poslední době je nejvíc užívaný prohlížeč Google Chrome, ačkoliv je ze všech prohlížečů „nejmladší“, vznikl až v roce 2008, na rozdíl od prohlížeče Internet Explorer, jehož vznik se datuje už v roce 1995, je to nejstarší internetový prohlížeč vůbec. Najdeme samozřejmě i další, jako třeba Mozilla Firefox nebo Opera, tyto dva prohlížeče ale moc uživatelů nepoužívá.
internetový vyhledávač
Google Chrome se stal prohlížečem nejužívanějším, ovšem i on má své „trhliny“, kdo ho máte ve svém počítači, jistě jste zaznamenali, že zhruba každý měsíc probíhá jeho aktualizace, a to především proto, aby nebyl napadený tzv. „hackery“, ti totiž po nějaké době proniknou do jakéhokoliv softwaru, proto i Chrome, musí být neustále „vylepšovaný a aktualizovaný“.
Pokud si nenecháte zapnuté aktualizace svého prohlížeče, může se Vám snadno stát, že Váš počítač těmito hackery bude napaden. Jak to poznáte? Najednou Vás třeba stránka, na které právě jste, přesměruje na úplně jinou, neznámou stránku, která je samozřejmě škodlivá, a Vy si při návratu na původní stránku přinesete i pár virů.
Ostatně antivirový program by měl být automatickou součástí Vašeho počítače, bez toho snad ani počítač nepoužívejte, protože ho budete mít zavirovaný během chvilky. Pokud si mezi nepřeberným množstvím antivirových programů neumíte vybrat, klidně si nechte poradit od někoho, kdo počítačům rozumí.
tablet Samsung
Pokud jste zastánci jedině prohlížeče Google Chrome, i Vy se samozřejmě můžete porozhlédnout mezi ostatními prohlížeči, právě třeba proto, abyste viděli, jaké na nich mají novinky, třeba zjistíte, jak je Internet Explorer vylepšený oproti době, kdy jste ho používali sami.
Nedá se jednoznačně říct, že by byl mezi prohlížeči některý z nich absolutně nejlepší, je na každém uživateli, který mu bude vyhovovat.