Bydlení, po kterém se vyplatí pokukovat

V případě, že plánujete v blízké budoucnosti kupovat vlastní obydlí, měli byste zvážit více alternativ ku klasické bytu, respektive rodinnému stavení.

Bydlení, po kterém se vyplatí pokukovat

Je sice pravdou, že není nezbytně nutné bydlet ve vlastním, ale většina lidí to tak chce. Je to dáno hlavně tím, že majitele vlastní nemovitosti mají jistotu, že je z ní nebude moci jen tak někdo vyštípat. A to není málo. Problém v posledních letech je ale cena takovýchto nemovitostí, která je každým rokem vyšší a vyšší. Abyste si mohli v současné době pořídit 3+1 byt někde v hezké lokalitě, většinou vám už nebude stačit milion, možná ani dva. Co se větších měst týče, tam je to, co se cen týče, ještě horší.

Domek na samotě

Kdo chce dnes bydlet ve svém, ten si musí připlatit. Samozřejmě, většina lidí to řeší hypotékami, ale ani ty už nejsou, co bývaly. Banky na ně dávají daleko horší úroky než kdysi, takže se často ani nevyplatí si je vzít. A pokud už tak učiníte, čekejte, že budete splácet dalších dvacet až třicet let. A to není perspektiva, kterou by si každý představoval. Někdy je lepší zvolit si raději trochu něco jiného, daleko levnějšího, ale zároveň stále dostatečně komfortního – mobilheim.

Obydlí

Spousta lidí má za to, že mobilní domy stále suplují maximálně tak cirkusové maringotky a rozhodně se nemohou rovnat s normálními obydlími. Není to tak úplně pravda. Hodně záleží na tom, jak velkou máte rodinu. V případě, že hledáte bydlení maximálně pro tři lidi, tento druh domků by vás neměl zklamat. I přesto, že neposkytují tolik místa, kolik byste si asi představovali, jsou kupodivu docela komfortně zařízené a žije se v nich pro někoho možná překvapivě docela dobře. Vzhledem k tomu, že se prodávají za skutečně exkluzivní ceny, je o ně stále větší zájem.

Velkým plusem, i když samozřejmě ne tím nejzásadnějším, je možnost se přesunout s obydlím prakticky kamkoliv se vám bude chtít. Takto jednoduše můžete uniknout i se svou domácností třeba před přírodní katastrofou, což se stacionárním domem samozřejmě možné není. Také je tu absence nutnosti oběhávat během kupování různé úřady, hlavně ten stavební. Zde není potřeba vyřizovat žádná složitá povolení, stačí obvykle jen jednoduché ohlášení a máte to.