Kam na nákup šperků

Pokud toužíte po nějakém speciálním šperku, můžete hledat hned na několika stránkách. Samozřejmě existují naprosto minimalistické kousky, nebo nějaké trochu speciálnější, s kamínky či jinými přívěsky. Několik takových stránek, kde se dá sehnat něco originálního nebo i minimalistického.
 diamant na prstenu
Šperke
Stránka, která prodává minerály pocházející z České republiky. Jedná se o poměrně malého výrobce, nicméně jsou registrování na puncovním úřadě a za příplatek si můžete nechat zaslat certifikaci. Jedná se o surové minerály, některé opracované, většinou si můžete vybrat z několika velikostí. Podpora lokální značky je však mnohem lepší, jelikož se u těchto obchodů jedná o mnohem spolehlivější původ. Navíc mají spolehlivý zákaznický servis, tudíž pokud si nebudete vědět rady, nebudete na odpověď čekat týden.
 
Nefertiti
Internetový obchod, který přes svých několik recenzí má dobré jméno. Lidem nevyhovuje zákaznický servis, který je však aktivní i v době, kdy je víkend. Můžete zde najít různé minerály, náramky z nich a jiné šperky. Tyto jsou spíše opakem minimalismu, přesto jsou kouzelné. Můžete také sehnat ve slevách šperky opravdu za pár korun, přesto je web registrován na puncovním úřadě a můžete si najít i některé certifikace na šperky.
 velké prsteny
Samozřejmě pokud chcete sehnat ten nejběžnější šperk, zajděte si do zlatnictví. Ty najdete snad v každém městě a nachází se zde krásné stříbrné či zlaté šperky. Dokonce i v obchodě Globus můžete sehnat stánek se zlatnictvím. Ke stříbrnému přívěšku poté můžete vybrat nějaký malý přívěsek, například čtyřlístek pro štěstí, nebo nějaké jiné symbolické tvary. Na internetu jsou nejznámější šperky Pandora, které minimalistické nejsou, ale patří mezi opravdu oblíbené, nebo šperky Swarowski, které již spadají ale do jiné třídy. Za ty totiž dáte mnohem více peněz, než byste běžně dali.